Založ si blog

Kto je tu rukojemník? !

Takmer od samého začiatku ostro a aj s trochou napätia sledujem „chorú situáciu“ v našom zdravotníctve. Lekárom ku dňu 1.12.2011 začali platiť výpovede. Niekedy mám pocit, ako keby mali zo vzniknutej situácie radosť. Spočiatku som ich aj celkom chápal, ale postupne som si začal na celú problematiku ohľadne zvyšovania platov lekárov vytvárať svoj vlastný názor. Celá situácia sa začala prudko vyostrovať. Môj názor je taký, že osobne veľmi neverím tomu, že by odrazu chcelo podať (už tak dosť chorom) slovenskom zdravotníctve  výpovede vyše 2000 lekárov. A prečo si to myslím? Jednoducho povedané, celú situáciu vnímam tak, že predsedovi Lekárskeho odborového združenia pánovi Kolárovi nejde ani tak o zdravie pacientov, ako to prezentuje v médiách ako skôr o naplnenie si svojich, už tak dosť preplnených vreckách (všetci vieme na čo myslím). Keď sa jednoducho niekomu máli pridať na výplatnú pásku o 300 euro naviac tak potom sa pýtam o čo ide odborárom? o zdravie pacienta? pochybujem, alebo si chcú zo zdravotníctva vyrobiť „verejnú mafiu?“

Dobre uznávam, že lekár nemá ľahké povolanie, ale keď raz do polroka navštívim Bratislavskú fakultnú nemocnicu na Kramároch, mám pocit, že som v „holubníku“ doktori a sestričky lietajú kade, tade, potom si zmyslí, že si v ošetrovni zabudla kávu, tak sa zas otočí a ide si pre ňu a ďalšia zopakuje celú situáciu od začiatku. Preto sa pýtam: „Za čo chcú lekári zvýšiť plat? zaslúžia si ho vôbec?“ nemyslím si. A oni sa idú oháňať tým, že v zahraničí im bolo ponúknuté pracovné miesto? Mám veľký strach, že na našich slovenských lekárov v zahraničí čakajú s „otvorenou náručou“ Takýmto spôsobom by moli prezentovať a hájiť svoje záujmy a iní pracovníci v iných odvetviach. Mám návrh: pekári – odstavte pece, nepečte chlieb na čo, vydržíme bez neho, elektrikári – odstavte elektrickú energiu, však v 21. storočí je moderné svietiť si po večeroch sviečkami. Páni doktori takto by sa dala situácia riešiť aj v iných odvetviach.

Lenže Vy páni doktori, namiesto toho, aby ste si „odtrhli malinký kus koláča“, chcete odtrhnúť celú ruku. Máli sa Vám dostávať o 300 eur k výplate naviac? Koľko Slovákov musí z tejto necelej sumy vyžiť celý mesiac? ja týchto ľudí, ktorí to dokážu nazývam „umelcami“ Preto si vstúpte trochu do svojho svedomia a hlavne uvedomte si, aké následky, bude mať celá vzniknutá situácia. Hovoríte, že ste rukojemníkmi vo vlastnom štáte a ako sa podľa Vás cítia teraz pacienti, ktorí možno aj práve teraz potrebujú Vašu pomoc, aj to sú rukojemníci, ale prečo? veď sú to nevinní ľudia, oni chcú, len aby im bola garantovaná zdravotná starostlivosť tak, ako im to zaručuje naša ústava Slovenskej republiky. Kde je Vaša Hypokratova prísaha, ktorú ste skladali na lekárskych fakultách, keď ste skladali svoj sľub? Niektorí lekári si zaslúžia odobrať vysokoškolský diplom lebo už dávno pre nich znamená len istý zdrap obyčajného papiera. Skutočne si vstúpte do Vášho svedomia a uvedomte si, že Vaše povolanie nie je len o práci ale aj poslaní pomáhať, tím, ktorí Vašu pomoc potrebujú.

Dať hlas vo voľbách SDKÚ = dať zelenú ďalšiemu zvyšovaniu DPH

26.02.2012

"Nepôjdeme cestou, zvyšovania dane z pridanej hodnoty, ľuďom chceme zachovať ich životnú úroveň" uviedla pred parlamentnými voľbami už chvalabohu dosluhujúca premiérka Radičová. A prečo viac »

Čaká nás revolúcia, aká bola v Novembri ´89?

05.02.2012

Je čas na odchod páni politici - Bugár, Dzurinda, Mikloš, Fico, Radičová atď. mohol by som ich menovať neúrekom. Podľa mňa, by náš parlament potreboval nový vietor, predsa len, všetko tam viac »

Ďakujeme, že odchádzate pani Radičová

28.01.2012

Udalosti, ktoré v posledných dňoch rozvírili hladinu v spoločenskom živote nabrali rýchly spád. Hlavne dlho na seba nenechali čakať obyčajný ľudia, ktorí svoj nesúhlas s týmto fungovaním viac »

putin

V Moskve sa rozlúčili s aktivistkou a disidentkou Alexejevovou, prišiel aj Putin

11.12.2018 13:48

Ľudmila Alexejevová zomrela vo veku 91 rokov.

hazard automat stávka

Nariadenie o zákaze hazardu v Bratislave zrejme stratí účinnosť

11.12.2018 13:01

Stane sa tak po tom, čo v júni konštatoval Krajský súd v Bratislave nesúlad tohto nariadenia so zákonom.

Svidník, Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov, folklór, kroj

Deti sa budú učiť o folklóre

11.12.2018 13:00

Školáci tak budú mať možnosť vyskúšať si ľudové tance, spevy, remeslá a získajú aj vedomosti o hospodárení a práci v minulosti.

Čína, Peking, pagoda, turisti, návštevníci

Trump má harmonogram na vyjednávanie s Čínou. Len do 1. marca

11.12.2018 12:48

Predstavitelia Spojených štátov a Číny sa dohodli na časovom harmonograme ďalšej fázy obchodných rokovaní medzi dvoma najväčšími ekonomikami sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 33135x
Priemerná čítanosť článkov: 2209x

Autor blogu

Kategórie